Shingle Çatı Kaplaması

Amerikan kiremidi olarak tanınan Shingle çatı kaplama malzemesi diğer çatı kaplama malzemeleriyle karşılaştırıldığında üstün özellikleri ve dayanıklılıkları ile tartışma götürmez avantajları sayesinde bütün dünyada kullanılmaya başlandı. Tercihinize göre üç ayrı model ve zengin renk seçenekleriyle kullanımınıza sunulmaktadır. Cam tülü ve asfalttan üretilen shingle, esnek yapısı sayesinde mükemmel bir izolasyon sağlamanın yanısıra mahya ve derelerde çinko gerektirmediği için daha güzel bir görünüm sağlar. Günümüzün gerçeği olan depremler karşısında, kiremit gibi ağır çatı malzemelerine oranla inanılmaz derecede hafiftir. Bu nedenle bina üzerindeki ağırlığı azaltır, depreme karşı daha güvenli hale getirir ve daha hafif olduğundan çatı oturmalarına sebep olmaz.

Vinyl Yalı Baskı

Modern toplumların sosyal yaşamlarının uzunca bir dönemini geçirdikleri mekanlar olan ev ve işyerleri için, teknolojinin gelişimiyle birlikte yeni materyaller üretilmektedir. Bu malzemelerde; akmayan bir çatı, toz geçirmeyen bir pencere ve boya gerektirmeyen bir dış cephe ve daha nice özellikleriyle günlerimizin rahat ve huzurlu geçmesini sağlamaktadır. ArtVilla, Amerika, Avrupa ve dünyanın birçok yerinde yaygın olarak kullanılan bu yapı malzemelerini sizlere sunuyor. Konusunda kendini kanıtlamış markalardan oluşturduğu ürünlerinden ekonomik şartlarda yararlanmanızı sağlıyor.

Fibercement Yalı Baskı

Doğal malzemeler kullanılarak, günümüz en son teknolojisi ile üretilen Fibercement Yalı Baskısı sahip olduğu ahşap görünümü ile cephelere estetik bir görünüm verir. The DuraPress System kullanılarak hazırlanan Fibercement Yalı Baskısı benzersiz dayanım ve performans özellikleri kazanmaktadır. Fibercement Yalı Baskısı küçük gözenekli yüzey özelliği sayesinde iyi boya tutma özelliği gösterir. Kabarma ve dökülme yapmaz. Boya çok iyi nüfuz ettiği için çok uzun süreli (20 yıl) dayanım ömrü vardır. Uygulaması son derece kolaydır. Her türlü binaya uygulanabilir. 2. derece tarihi eserlerin restorasyonunda ahşap yalı baskısı yerine, Fibercement Yalı Baskısı kullanılabilir. Zararlı UV ışınlarına ve deniz etkisine karşı dayanıklıdır. Özellikle kıyı bölgelerindeki tuzdan kaynaklanan yanma ve çürümeye karşı dayanıklıdır. Kurtlanmaya ve böceklenmeye karşı dayanıklıdır. Sahip olduğu doğal ahşap dokusu ile cephelere estetik bir görünüm verir. Fakat ahşap gibi deformasyonlara uğramaz. Isıya ve ateşe karşı dayanıklıdır. Yanmaz. Fırtına ve rüzgara karşı dayanıklıdır. Neme karşı dayanıklıdır. Çürümez. Sabit ve kalıcı ölçülerdedir. Şişmez, çatlamaz, yarılmaz, sarkmaz. Astar boyalı olarak üretilir. Bu sayede dilediğiniz tüm renklere boyanabilme imkanı vardır.

Cephe Mantolama

Isıtma ve soğutma giderlerinde % 60'ye varan tasarruf sağlar. Yeni binalarda veya yenilenen ısıtma tesisatları daha düşük kapasiteli kurulabileceğinden ilk yatırım maliyeti düşük olur. Sağlıklı ve nefes alan bina fiziğine uygun bir dış cephe sunar. Daha az yakıt tüketimi sayesinde hava kirliliğinin önlenmesine katkı sağlar. Dıştan yalıtım uygulamaları yoğunlaşmanın bina dış yüzeyinde olmasını sağlayarak rutubetsiz ve konforlu bir mekan sunar. Bina ömrü uzar. Eski binaların yüzeyindeki uygulamalar binaya yeni bir görünüm verir. Binayı dışarıdan komple sardığı için ısı kaçaklarını önler. Rutubetsiz, homojen ısı dağılımına sahip konforlu yaşam koşulları sağlar.

Osb (Oriented Strand Board)

OSB, Shingle altı çatı kaplama ve yalı baskı altı cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan kontrplak sınıfı bir malzemedir. Zaman içinde nemden etkilenmemesi için fenolik reçine ile yapıştırılmıştır. Kenarları keçe, yüzeyi parafin kaplı olduğundan kesinlikle sudan etkilenmez. İşçilikten ve malzemeden büyük tasarruf sağlar. Shingle garantisinin geçerli olabilmesi için üretici firmalar tarafından kabul edilen tek malzemedir. Ebatları; 122 X 244 cm'dir. Kalınlıkları; 6.3, 9.5, 11.1, 12.7, 15.3, 18.1 ve 20.1 mm'dir.

Çatı Pencereleri

Evlerde kullanılmayan eski, karanlık ve havasız çatı araları, bu mekanların havasını tümüyle değiştiren Fakro Çatı Pencereleri ile geçmişte kalıyor. Bugüne kadar konvansiyonel sistemle yapılan güvercin pencereleri, özellikle ışık istenen mekanlarda yetersiz kalıyor ve güneş ışığını da yeterli diklikte alamıyordu. Fakro Çatı Pencereleri, çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen bütün kullanıcılara ihtiyacı doğrultusunda konforlu ve garantili çözümler sunuyor. Avrupa normlarına göre üretilen tüm ürünler ArtVilla güvencesiyle sunuluyor.

Yurtdışı Eğitim Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Travnik Üniversitesi Travnik Üniversitesi Malta Dil Okulları Malta Dil Okulu Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna Hersek Üniversiteleri Saraybosna Üniversitesi Travnik Üniversitesi